Юношите U18 взеха тежък мач с Румъния

BGbasket.com 14/07/2017 20:00

Баскетболистите на България U18 постигнаха четвърта победа в контролните си срещи, като се наложиха убедително над Румъния с 81:52.

Утре, в събота, двата отбора ще изиграят още един мач помежду си, от 12:00 часа, отново в "Арена Ботевград".

Въпреки сериозната разлика в точките, румънците предложиха много трудности за българския тим, като от началото до края играха изключително агресивно.

Юношите на Мануел Марков изковаха успеха си още в първата четвърт, която стартираха със серия от 25:0.

В края на част румънците се окопитиха и вкараха поредица от кошове, за да намалят разликата, но тя си остана пак солидните 17 точки след 10 минути.

Ротациите на състава и грубата игра на гостите доведоха до скъсяване на дистанцията между двата тима във втората четвърт, а на почивката резултатът бе 43:32.

Бавно и методично, България си върна преднината от 20 точки, която поддържаше и в последната четвъртина.

В нея вече румънците тотално останаха без сили и доминацията на нашите юноши и по-сериозните им качества си казаха думата за крайния резултат.

23 точки и 9 борби за победата регистрира Иван Алипиев, Ивайло Тонев добави 21 точки, а Кръстан Кръстанов завърши със 17 точки и 12 борби.

Александър Матушев, Ангел Димитров и Симеон Русинов не взеха участие в двубоя, а Хасан Чауш и Владиян Аврамов не са в лагера на тима заради заболявания.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (U18) - РУМЪНИЯ (U18)