Черно море Одесос спечели и А група за девойки (U19)

Viasport 23/03/2015 20:15

След като Черно море Одесос спечели А група за кадетки (U16), въпреки че остават още три мача до края на сезона, варненският клуб е първи и в А група за девойки до 19 години. Това стана ясно след изиграването на вчерашните и днешните мачове от първенството.

Два мача от програмата за сезона остава да се изиграят, но те не засягат класирането в четворката. Момичетата на Черно море Одесос са първи с 12 победи и 2 загуби, следвани от Шампион 2006 с 10-3 (и мач по-малко). Третото място заема Септември 97, който днес победи категорично Левски с 85:63 и завършва с актив 9-5 и 4 поредни победи.

„Сините”, които пък претърпяха четвърта поредна загуба, имат еднакъв брой победи и загуби с Рилски спортист – 8-6. Левски обаче завършва четвърти заради предимство в директните мачове между тях (победа с 26 точки в Самоков и загуба със 7 в София).

След петия Рилски на шеста позиция се нарежда Балкан с 6-7 до момента и още един мач, който да играе. Последни в класирането са Асеновец 2006 и Тони 7, които ще изиграят мач помежду си този петък. Ако Асеновец спечели мача или загуби с до 9 точки, ще завърши седми. Ако пък Тони 7 победи с над 10, той ще заеме седмата позиция в крайното класиране.

Първите четири отбора в класирането се класират директно за финалите във възрастта, а останалите ще бъдат домакини на зонални турнири.