Италия U18 - България U19 0:0 в Кастеланета

Viasport 12/08/2015 23:37

Юношеският национален отбор на родените след 1 януари 1997 г. (U19) направи 0:0 като гост на Италия U18 в контрола в Кастеланета.

Двубоят бе дебют за новия селекционер на тази формация на "адзурите" Роберто Баронио. На трибуните присъстваха малко над 4000 зрители.

Срещата премина равностойно, като през първата част Италия бе по-близо до гола. В 6-ата минута Матарезе бе изведен на добра позиция за стрелба, но вратарят Михаил Михайлов се намеси добре. Десетина минути по-късно отново българският страж трябваше да се изявява, този път за да пресече остро центриране на Туминело в наказателното поле.

В 35-ата минута, домакините бяха близо до гола, след като Симоне ло Фасо нахлу отляво и стреля по диагонала, но топката срещна страничната греда. До края на полувремето стражът Михайлов изби топката след изпълнение на пряк свободен удар от страна на Дел Иноченти, а Стойчо Атанасов получи жълт картон за нарушение срещу Матарезе.

Още с началото на вторите 45 минути България U19 можеше да поведе в резултата. Александър Георгиев стреля по земя, но топката мина близо до гредата. В 53-тата отново Георгиев застраши вратата на домакините, като шутира от пряк свободен удар, но стражът Джакомел спаси. В 67-ата воле на Тонислав Йорданов бе спасено от вратаря Джакомел.

Малко по-късно Тофанари засече центриране от ъглов удар на Мости, но ударът му мина покрай вратата. В самия край на срещата италианците направиха пропуск, като Безичери стреля в аут след центриране на Коколо. Така срещата завърши 0:0.

За този лагер Светослав Тодоров бе повикал 22-ма футболисти (виж тук). За Италия не заминаха Георги Янев, Китан Василев, Рангел Игнатов и Денислав Александров.

Мачът бе част от подготовката на отбора за европейските квалификации, които са през ноември срещу тимовете на Кипър, Полша и Люксембург. Преди старта на европейската кампания през есента тимът на Светослав Тодоров ще изиграе още три контроли, все домакински. На 2-ри и 4 септември националите ще спорят с Шотландия, а на 13-и е проверката с Турция.