България U19 и Шотландия U19 с драматично 1:1

Viasport 02/09/2015 22:03

България U19 (набор 1997) изпусна Шотландия U19 - 1:1 на първата контрола между двата тима в Правец. Головете паднаха в последните четири минути, но българите поведоха първи.

Тонислав Йорданов откри резултата в 86-ата минута след колективна грешка на гостите, които погрешно помислиха, че роденият през 1998 г. нападател е в засада. До ситуацията се стигна след изритана топка от Георги Купенов.

В 90-ата шотландците, които след 60-ата минута имаха превес, изравниха в ефектен гол от поразяващ удар от 25 метра на Грег Килти.  В даденото от съдията продължение гол на Йорданов не бе зачетен заради засада.

Първото полувреме бе равностойно. Двата тима размениха по няколко интересни атаки. Първата 100-процентова ситуация се откри пред островитяните в 30-ата, когато Купенов сбърка и юношата на Рейнджърс Райън Харди остана сам срещу Михаил Михайлов, но не съумя да го преодолее, вратарят отрази удара му.

В следващата атака Александър Георгиев напредна и проби, след което комбинира с останалия на чиста позиция Божидар Краев, който обаче не успя да стреля.

В 53-тата не бе зачетен гол за Шотландия. Девет минути по-късно Антонио Георгиев отправи удар, отразен от стража. В 66-ата бе отсъдено нарушение за момчетата от "високата земя" пред наказателното поле заради игра с ръка на Антонио Георгиев. Стигна се до разбъркване и продължителна акция на гостите, завършила с удар от малкия пеналт. Голът бе предотвратен от Купенов, който се хвърли самопожертвователно и отрази кълбото с тяло.

Дебют за този национален отбор направи Георги Русев (набор 1998). Втората проверка е в петък, отново от 19:00 в Правец.