Момчетата U16 започнаха по най-добрия начин в София

BGbasket.com 10/08/2017 19:55

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 16 години започна ударно в домакинското си eвропейско първенство, дивизия В.

В зала „Универсиада” в София баскетболистите на Иван Коцев победиха Кипър с ъс 78:48. Те показаха настроение и добра игра, а които ще им бъдат необходими и срещу утрешния им съперник - Дания.

Мачът отново е от 18:15 часа в „Универсиада”, в която тимът ни ще изиграе всичките си срещи от първата фаза.

Националите ни започнаха със страхотна серия от 16:2, която им осигури спокойствие още от началото. След една част те водеха със 17 точки, а до почивката се откъснаха на цели 28. След почивката темпото спадна, а България продължи да увеличава разликата, която стигна до 35 точки след 30 минути. До края Иван Коцев се възползва от възможността да разпредели времето между всички играчи в състава си, а отборът му се поздрави с първа победа.

Националите ни превъзхождаха съперника си във всички най-важни показатели, а с изключение на един всички в състава се разписаха и получиха шанс за изява. Капитанът Михаил Молдов беше най-резултатен с 16 точки, 14 и 6 борби добави Томислав Минков, а с 10 точки и 5 борби се отчете Емилиян Грудов. За Кипър Андреас Химонас отбеляза 10 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (U16) - КИПЪР (U16)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА В НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ЗА МОМЧЕТА (U16)