Българските „оптимисти” с невероятен успех на ЕП

Ветроходство
    Ивайло Пампулов 10/07/2011 10:48

Българските състезатели в клас „Оптимист” завършиха с успех участието си на европейското първенство по ветроходство в Таврия, Португалия.

Седемте ни представители (4 момчета и 3 момичета) записаха най-предното класиране на наши лодки на международна регата от такъв ранг.
С най-предно място от нашите е Виктория Хинковска. 12-годишната състезателка на ЦСЯК Академик (Сф) завърши на 23-а позиция, като беляза най-големия си прогрес във втория ден от надпреварата, скачайки с 12 места след 9-о и 12 място в гонките. В последния ден пък Вики записа и две 10-и места, с което зае 23-ата позиция.

Другите две българки при момичетата – Стефани Музакова и Ралица Миленова са съответно 89-а и 94-а от общо 94 участнички.

Снимки: capizzano.com

При момчетата Христо Жеглев завърши 32-ри от 130 „оптимисти”, което също е невероятен успех. И той направи прогреса си във втория състезателен ден, където записа 4-о място в една от гонките.

Георги Максимов също влезе в Топ 40, като се класира на 39-о място. Другите двама българи – Георги Менчев и Любен Тенекеджиев, останаха извън първите 100, като са съответно 105-и и 106-и.
Шестте отличия при момчетата и момичетата бяха спечелени от състезатели на Испания (злато, сребро и бронз), Италия (злато и сребро) и Франция (бронз).