Хинковска най-напред от нашите в Италия

Ветроходство
    Viasport 08/07/2012 17:21

Виктория Хинковска записа най-доброто класиране за България на завършилото европейско първенство по ветроходство в клас „оптимист” в Италия.

13-годишната българска завърши на 21-во място в крайното подреждане при момичетата. Най-добре тя кара в петата гонка, в която финишира на 8-о място, а в осмата (от общо 9 проведени)  бе 31-ва.
Победителка с три първи места в последните три гонки е Фатин Разиян от Сингапур.

Николета Петкова завърши 95-а, а Марина Димитрова е 5 места след нея от общо 106 състезателки.

При момчетата Димитър Вангелов завърши на 59-о място, Георги Максимов е 95-и, Иван Димов – 115-и и Георги Менчев – 131-ви от общо 158 стартирали.

Шампион е холандецът Стийн Паардекоопер.