Хинковска с два приза от престижна регата

Ветроходство
    Viasport 29/01/2013 09:40

Виктория Хинковска спечели първото място при момичетата в VІ международна регата в клас Оптимист „Ciudad de Torrevieja“, която се проведе от петък до неделя в Испания.

14-годишната българка, която живее със семейството си в Испания, бе наградена с два трофея – за победата си при момичетата и за място в Топ 10 в генералното класиране, където нашето момиче е 9-то.

Регата е част от най-известната в света лига Exelence Optimist Cup. В нея взеха участие 302 състезатели от 11 страни, подбрани по ниво от световния елит в този клас.

Първото място спечели финландецът Якоб Вон Коскул, който направи 3 първите места в първите три гонки. След него финишира сънародникът му Александер Грьонблом, а трети е испанецът Алберт Торес.

Вики изпревари такива състезатели като бронзовия медалист и петия от европейското през 2012 г. – съответно Антонио Лопес (Исп), завършил 13-и, и Мария Бовер (Исп), 15-а, както и четвъртия и петия от последното световно - Ерик Невханген (Шв) – 12-и, и Паула Игуал (Исп) – едва 125-а.

През първия състезателен ден Хинковска завърши на четвърто, осмо и пето място в трите проведени гонки. На следващия ден обаче състезанието не се състоя заради силен вятър и високи вълни. В последния ден отново се проведоха три гонки, в които Вики завърши съответно на 12-то, 30-то и 11-то място. Така със събраните 40 т. тя се класира първа при момичетата и девета в генералното подреждане на престижната регата.