Спартак (Варна) би Локо с 2:0 в "Надежда"

Валентин Маринов 22/05/2013 16:30

Спартак (Варна) победи като гост с 2:0 столичния Локомотив в мач от 28-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 г. Двубоят се игра на основния стадион в квартал "Надежда", но домакините по никакъв начин не защитиха тази чест. Все пак остава им надежда за оцеляване, тъй като и Ботев (Враца) загуби днес.

Решителен явно ще се окаже последният кръг, в който врачани приемат борещия за титлата Литекс, а Локомотив е домакин на Черноморец.

Преди почивката ще се запомнят само две ситуации пред двете врати. В 14-ата минута вратарят на гостите сгреши, но Станислав Маринов не намери най-доброто решение, пасът му не стигна до свободен съотборник в наказателното поле. В 36-ата дойде ред на Даниел Гяуров отсреща да не се намеси по най-добрия начин при атака на "соколите". Топката попадна в Славомир Събков, който от трудна позиция опита стрелба, засечена на метър-два пред голлинията от бранител.

Двата отбора си поделяха инициативата, а домакините пробваха извеждащи пасове към острието Владимир Попов. Не пролича, че Локомотив търси победата на всяка цена.

След почивката нещата придобиха промяна, но в неочаквана посока. Спартак бе отборът, който изглежда по-добре знаеше защо е на терена. Гостите бяха по-организирани, играеха с повече желание и стръв. Малко след подновявяне на действието треньорът Николай Станчев направи смяна, изиграла важна роля за развръзката - той пусна напористият нападател Ерхан Васви.

В 61-вата Вилиян Денчев проби отдясно и подаде на Васви, който обаче не шутира веднага, забави се, след което падна на тревата. Спартаклии поискаха дузпа, но вместо това получиха два жълти картона. Още в следваща минута обаче те пробваха нова акция отляво. От свободен удар оставеният абсолютно непокрит в пеналта Филип Костадинов прати с глава топката в мрежата - 1:0.

Четири минути по-късно "соколите" окончателно отчаяха своя противник. Ерхан Васви направи 2:0 отблизо след отличен пробив на негов съотборник по левия фланг. До края Спартак имаше ситуации и за трети гол, най-близо до класиката бе отново Васви.

Локомотив се задоволи с няколко удара и центрирания, но така и не успя да стигне до 100-процентова възможност. "Железничарите" просто не вярваха напълно дори в частичен обрат. Домакините бяха подкрепяни, макар и само с присъствие, от най-отявлените си фенове, които се настройваха за гостуването на мъжете в Ловеч - друга съдбоносна битка за оцеляване.

А старшата на Локо все още има шанс за остане в Елитната. В следващия кръг, който ще се играе след пауза заради националния тим U19, на "червено-черните" ще им е доста трудно на "Герена". Но и в последния рунд няма да бъде по-леко срещу Черноморец. "Акулите" вече не се борят за нищо, но едва ли ще дойдат в София само за да подарят трите точки на своя домакин.