Локо (София) триумфира в коледен турнир по джудо

Джудо
    Viasport 28/11/2016 08:31

Малките джудисти на Локомотив (София) спечелиха отборното класиране в 4-ия междинароден коледен турнир по джудо, който се проведе през уикенда в столицата.

Турнирът бе организиран от едноименния клуб и бе част от инициатива „София 2018 - Европейска столица на спорта”, като кампанията осигури на призьорите уникално изработени в чужбина медали с логото на София-2018.

Залата на стадион „Локомотив” в кв. "Надежда" се оказа тясна да побере стотиците участници в международния Коледен турнир.

Повече от 700 състезатели от Гърция, Турция, Македония, Сърбия, Румъния и България се впуснаха в битка за 98 комплекта медали.

Залата на стадион "Локомотив" едва събра над 700-те участници в Коледния турнир по джудо.

Те бяха разделени в шест възрастови групи от деца, родени през 2009 г. и по-малки до мъже и жени.

За радост на многобройната публика в залата, талантите на Локо (София) извоюваха 11 златни, 8 сребърни и 18 бронзови медала и с актив от 189 точки заслужено грабнаха големия трофей.

Второто и третото място пък заеха представителите на Илинден (София) със 106 т. (8 златни, 5 сребърни и 6 бронзови медала) и на Хасково - със 103 т. (6 златни, 6 сребърни и 8 бронзови).

Най-много аплодисменти получиха 5-6-годишните бойци, престрашили се да излязат и да се бият на татамито.

Извън челната тройка пък останаха ЦСКА и Левски, които заеха съответно 4-о и 5-о място.

На 6-ата позиция пък се нареди най-добре представилия се чужд клуб – Едирне (Турция)

Изключителен интерес пък предизвикаха битките при най-малките, където на татамито излязоха и 5-6-годишни малчугани.

Приветствие към участници, зрители и организатори пък поднесе Анна Стойкова - столичен общински съветник и член на Управителния съвет на Фондация "София - Европейска столица на спорта".

Кампанията „София 2018 - Европейска столица на спорта” осигури красиви медали за призьорите.

"Прекрасно е да виждаме толкова много деца и младежи в залата. Турнирът продължава традицията да събира в края на всяка година най-добрите джудисти.

Проявата е част от проекта "София - Европейска столица на спорта" и част от усилията на Столична община да предоставя все повече и повече шансове на хората да спортуват, да водят активен и здравословен начин на живот", каза Стойкова.