БУБА спечели Купа БФБ при момчетата U14

Мария Маринова 21/06/2021 15:55

БУБА Баскетбол триумфира в турнира за Купа БФБ при момчетата U14. Тимът спечели трофея след категорична победа на финала днес срещу непобедения тази година тим на Тунджа Ямбол с 96:45. Двубоят се проведе в столичната зала „Универсиада“, а на практика победителите си осигуриха първото място още със силната си игра до почивката.

По-рано днес Черно море Тича спечели бронзовите медали, също с убедителен успех срещу Академик Бултекс 99.

БУБАприбавя към витрината си трети златни отличия през този сезон, след като преди това момчетата U12 и юношите U19 спечелиха титлите в Държавните първенства за тези възрасти.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА

Столичният тим започна много силно мача, докато съперникът му изпитваше сериозни трудности, както в защита, така и в нападение. Само за няколко минути БУБА поведе с 22:2, а след първата четвърт бе напред с 29:6. Ситуацията не се промени значително и при вторите петици. Почти четири минути ямболии не успяваха да се разпишат, като домакините продължиха да увеличават аванса си и на почивка се откъснаха с 53:17.

БУБА продължаваше да контролира развоя на срещата и след паузата. Макар играта да бе малко по-равностойна, тимът поддържаше разлика от около 40 точки и преди заключителната четвърт тя бе именно такава – 74:34. В оставащото време авансът на домакините продължи да расте и те спечелиха още по-убедително.

Калоян Колев наниза 20 за победата, Даниел Хинков добави 14, Ивайло Скрински и Мартин Александров по 12.

За Тунджа Георги Иванов отбеляза 9 точки, Никола Нанков 8 и Стефан Касабов и Марк Шопов по 7.