Пловдивчани спечелиха Каменица ФЕНкупа’09

Общество
    Ивайло Пампулов 21/09/2009 09:19
Играчите на пловдивския Екоконс станаха шампиони в седмото издание на единствения турнир по футбол за непрофесионалисти у нас - Каменица ФЕНкупа'09.

Те извоюваха титлата в изключително оспорван двубой с миналогодишните победители от софийския Клетката. На трета завърши русенския Филаделфия, а на четвърта остана хасковския тим Слънце.

Харизматичният баскетболен треньор Тити Папазов, който влезе в ролята на неформален наставник на отбора на Екоконс, подкрепяше тима през цялото време в двата дни на финалната надпревара. Той дори се изяви като съдия и ръководи финалите на минитурнира за журналисти.

Футболистите на Екоконс спечелиха голямата награда в турнира - уникалната възможност да гледат на живо мача от Английската висша лига между Манчестър Юнайтед и Астън Вила на 12 декември. Там те ще станат свидетели на сблъсъка между двама от най-добрите ни национали - Димитър Бербатов и Стилиян Петров.

Те получиха и уникална купа, изработена специално за седмото издание на турнира от футболен фен след провеждането на специален конкурс. Неин автор е 30-годишният скулптор Радослав Мъглов, който бе награден с 240 кена бира Каменица.

Финалът между Екоконс и Клетката.

Наградите на отборите, които се класираха на първите четири места, бяха връчени от министъра на спорта Свилен Нейков.
Организаторите от Каменица АД раздадоха и три индивидуални награди. За най-спортсменски отбор беше избран Кашкавал турист (Габрово). Най-добър вратар стана Николай Куцаров от Клетката (София). Митко Лишев от шампиона Екоконс (Пловдив) пък беше избран за най-аткарктивен играч.

В импровизирания журналистически турнир представителите на онлайн агенциите и радиата победиха отбора на вестникарите.
В тазгодишното издание на Каменица ФЕНкупа'09 участваха над 1800 отбора и над 14 хиляди играчи. Близо половината от тях - 6400 играчи, стигнаха до втория полуфинален етап на  шампионата.

Мачът между журналисти също предизвика интерес.
Снимки: организаторите