Музакова в битка за топ 10 на европейското

Ветроходство
    Viasport 25/08/2016 12:59

Спортният талант на „Еврофутбол“ Стефани Музакова се намира на 16-а позиция във временното класиране на европейско първенство по ветроходство за юноши и девойки до 21 години.

Надпреварата се провежда в Сплит (Хърватска), а в категорията на българката - клас „Лазер Радиал“, участват 48 екипажа. 19-годишната ни състезателка в момента се движи на 16-ата позиция като е на 9 точки от топ 10 след четирите проведени досега гонки.

Вчера вятърът не беше благоприятен за участничките, след като в даден момент дори спря да духа.

„Трябваше да отменят гонката“, сподели Стефани.

Поморийката е повече от амбицирана за по-предно класиране, а до края на шампионата остават три дни. Лидер до момента е представителката на домакините Сандра Лулич.

Това е поредното силно състезание за Музакова в последните седмици, след като преди броени дни тя завърши на 22-ра позиция на световното първенство по ветроходство за юноши и девойки под 21 години в германския град Кил. В надпреварата участваха 57 състезателки.