Стефани Музакова 24-та на европейското

Ветроходство
    Viasport 29/08/2016 13:30

Спортният талант на „Еврофутбол” Стефани Музакова не успя да постигне целите си и да финишира в топ 16 на европейското първенство по ветроходство за юноши и девойки до 21 години в Сплит (Хърватия).

В надпреварата при българката – клас „Лазер Радиал“, участваха 47 лодки, а тя завърши на 24-а позиция.

Стефани бе 16-а след 3-ия ден и имаше всички шансове да напредне още, но след това започна да отстъпва. След 4-ия ден вече бе 19-а, а на следващия завърши на 26-ото място.

До края на европейското обаче Музакова успя да се придвижи с 2 места нагоре и в крайна сметка финишира 24-та.

Шампионка стана представителката на домакините Сандра Лулич, която оглави класирането след 4-ия ден и до края на турнира не изпусна лидерската си позиция. Преди това хърватката бе неизменно в топ 3.

На второто и третото място пък завършиха финладката Моника Микола и рускинята Екатерина Зюзина.