Нефтохимик спечели турнир по футбол 9

Viasport 07/09/2016 20:55

Нефтохимик (набор 2005) спечели турнир по футбол 9 за купата на Асоциацията на българските футболисти (АБФ) с участието на 10 отбора от Бургас и региона.

На финала на спортен комплекс „Каменица Арена” възпитаниците на треньора Ганчо Евтимов се наложиха над връстниците си от Поморие с 3:2 след дузпи (в редовното време 0:0).

Преди това малките „шейхове”, водени от треньора  Ганчо Евтимов, сразиха в предварителната си група Ахелой с 6:0 и Вихър (Айтос) с 4:0, а на полуфинала преодоляха Бургас спорт с 3:1.

Купата беше връчена на победителите от зам.-кмета на Бургас д-р Лорис Мануелян.

На трето място се класира тимът на Бургас спорт, който спечели малкия финал срещу Карнобат с 2:1.

Генералният спонсор на Националната програма „Децата и футболът“ - “Кока-Кола”, осигури специални предметни награди за отличените индивидуални призьори:

- най-добър вратар: Димитър Филипов (Поморие)

- най-добър защитник: Пламен Славилов (Нефтохимик)

- най-добър полузащитник: Щерьо Кондов (Карнобат)

- най-добър нападател: Давид Абрашев (Поморие)

- голмайстор: Жулиян Иванов (Нефтохимик)

- най-техничен: Ангел Гръков (Бургас спорт)

- най-полезен: Георги Станчев (Бургас спорт)

- играч на турнира: Жулиян Иванов (Нефтохимик)

- най-добър треньор: Ганмо Евтимов (Нефтохимик)

Генералният секретар на АБФ Георги Бойчев връчи специален приз за най-голям принос към турнира на председателя на Областния съвет на БФС-Бургас Николай Желев.

Надпреварата бе част от Националната програма „Децата и футболът“, а с организацията се справиха АБФ, БФС, Министерството на младежта и спорта и Община Бургас. По традиция турнирът се проведе под патронажа на кмета на Бургас Димитър Николов.