Волейболистите U19 на крачка от титлата на Балканиадата

BGvolleyball.com 24/07/2021 11:00

Националният отбор на България за юноши под 19 години се поздрави с четвърта поредна победа на Балканиадата в Прищина (Косово), която е за по-горната възрастова категория U20. Воденият от Мартин Стоев тим се наложи над Турция с 3:1 (25:18, 18:25, 25:22, 25:19) в четвъртия мач от надпреварата.

Така тимът ни е на крачка от спечелването на титлата в турнира, преборвайки основен съперник за първото място. Нашите момчета са безапелационен лидер с 12 точки (4 успеха). Турските волейболисти са втори с 8 точки (3 победи, 1 загуба)

"Трикольорите" тръгнаха силно в двубоя, оформяйки добра разлика от самото начало със 7:3 и 9:4. Момчетата на Мартин Стоев оостанаха стабилни във водачеството си поведоха с 1:0.

Вторият гейм премина под диктовката на турските състезатели. След първоначално равенство 6:6, съперникът се откъсна и поведе с 9:6. Турците продължиха да натискат и разликата набъбна на 18:12 в тяхна полза. Авансът им бе непреодолим и играта бе изравнена 1:1.

В третата част двата отбора започнаха равностойно, след което "полумесеците" взеха лек превес. Южните ни съседи поддържаха преднината известно време, впоследствие родните състезатели се мобилизираха и изравниха. Повратен момент бе 20-та точка, след която "лъвчетата" поеха инициативата и поведоха с 23:20. Турците успяха да се доближат само на точка до нашите (23:22), но родните представители показаха психика във важните моменти и не допуснаха обрати. Така те отново поведоха в резултата.

Нашите момчета продължиха вдъхновено и в решителния гейм и след стабилна игра до края се поздравиха с успеха.

Реализатор за победата на България бе Александър Николов с 24 точки (7 аса). Георги Татаров добави 21 точки ( 2 блока).