ЦСКА спечели VAR турнира и в двете възрасти

Viasport 12/08/2021 11:25

ЦСКА спечели VAR турнира, който се проведе Национална футболна база "Бояна". Представителите на "червените" завършиха на първо място и в двете възрастови групи - до 19 и до 17 години, след победи срещу Септември.

При юношите старша възсрат ЦСКА триумфира след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1. "Армейците" поведоха през първата част с гол на Илиев, а след почивката Георги Шопов изравни за Септември. При дузпите "червените" се наложиха с 6:5.

На трето място завърши тимът на Национал.

При юношите младша възраст ЦСКА надигра Септември с 2:1. През първото полувреме точни за "червените" бяха Антонов и Николов от дузпа. Кристиян Бойчев намали след почивката. В средата на втората част Септември остана с човек по-малко на терена, след като Захари Атанасов получи червен картон 60.

На трета позиция при юношите до 17 години остана тимът на Локомотив (София).

Турнирът бе съществена част от практиката на родните арбитри за работа със системата VAR, като в хода му бяха обучени нови 10 рефери и също толкова асистенти.

С тяхната подготовка общият брой на съдиите, квалифицирани да работят със системата за видеонаблюдение, е 60.

Освен повишаване на конкуренцията и качеството на арбитрите ни, турнирът в Дома на футбола също така даде възможност на детско-юношеските школи на столичните клубове да се докоснат до механизма на VAR в състезателна обстановка.