България U16 загуби първата контрола от Сърбия

Viasport 22/09/2021 09:35

Националният отбор по футбол за юноши до 16 години загуби с 1:2 в първата от двете контроли срещу връстниците си от Сърбия. Двубоят се състоя на основния терен в Национална футболна база "Бояна". Точни за гостите бяха Делибашич и Бутракович, а за нашите момчета – Константин Димитров.

Сръбският тим започна по-активно двубоя и поведе в 15-ата минута, когато Делибашич получи отличен пас и не остави шансове на вратаря Гергинов. Тимът на Георги Георгиев още не се бе отърсил от шока и получи второ попадение в 20-ата минута, когато точен бе Бутракович.

Все пак младите "лъвчета" намалиха изоставането си малко преди почивката чрез Димитров, който намери мрежата с атрактивно воле.

България установи натиск след почивката, но така и не успя да увенчае по-добрата си игра с изравнително попадение.

Втората проверка между България U16 и Сърбия U16 е в четвъртък (23 септември) от 11:00 ч. отново в НФБ "Бояна".

Съставът на България: Гергинов, Михалев, Стойков, Цонев, Видинов, Аршев, К. Димитров, Садетинов, Сулев, Райчев, Бачев.

Селекционер: Георги Георгиев.

Голмайстори: 0:1 Делибашич (15), 0:2 Бутракович (20), 1:2 Димитров (39)