България U19 загуби от Босна и Херцеговина на старта на квалификациите в Албена

Viasport 10/11/2021 16:45

Националният отбор по футбол за юноши до 19 години започна със загуба участието си в първи кръг на европейските квалификации. В мач от група 6, игран в курортен комплекс Албена, нашият тим, воден от селекционера Ангел Стойков, отстъпи с 0:2 пред тима на Босна и Херцеговина.

Съперникът поведе в 35-ата минута с гол на Филип Чуич. Малко преди края на първото полувреме българският тим остана в намален състав, след като капитанът Димо Кръстев бе изгонен.

В 69-ата минута отново Чуич се разписа за Босна и Херцеговина, този път от дузпа.

В другия мач в групата Република Ирландия победи Черна гора с 3:2.